سوالات متداول

فاکتورهای مهم قابل اندازه گیری در زعفران عبارتند از کروسین (رنگ)، پیکروکروسین (فلور) و زعفرانال (بو). هر چه تعداد این اجزا بیشتر باشد، کیفیت بالاتری دارد. میزان کروسین، پیکروسین و زعفرانال در زعفران از طریق آزمایشات فیزیکوشیمیایی (از طریق اسپکتروفتومتر) که توسط تیم متخصص ما در آزمایشگاه انجام می شود، مشخص می شود. همچنین زعفران مارکت مفتخر است که آزمایشات میکروبی را در اختیار مشتریان قرار دهد. محصولات زعفران مارکت تست های کنترل کیفی مختلفی را می گذراند تا در اختیار مشتریان قرار گیرد. تمامی محصولات مطابق با استانداردهای ISO 3632، ISO 9001:2015، ISO 2200:2005 تولید می شوند. زعفران مارکت مفتخر است که زعفران ارگانیک را همراه با ارائه آنالیز معتبر در اختیار مشتریان قرار دهد.

پست پیشتاز و سفارشی چه مدت طول می کشد تا به مقصد برسد ؟

شرکت پست در حال حاضر ادعا دارد که با پست سفارشی مرسوله ها را یک روزه و با پست پیشتاز تا حداکثر سه روز کاری به مقصدر می رساند ولی این موضوع همیشه درست نیست و بستگی به خیلی فاکتور ها از جمله مبدا ,مقصد , و ترافیک مرسوله ها دارد , ولی به صورت میانگین پست پیشتاز برای مراکز استان ها کمتر از دو روز و برای مقصد تهران حداکثر سه روز طول می کشد که به مقصد برسد و پست سفارشی برای مراکر استان ها یک روزه و برای تهران حداکثر دو روزه می رسد , شهرستان ها نیز بسته به فاصله از مرکز استان ها و ترافیک مرسولات در زمان های متفاوتی مرسوله های خود را دریافت می کنند به طوری که بعضی شهرستان ها یک روزه و بعضی سه روزه مرسوله خود را دریافت می کنند.

تفاوت زعفران سرگل با دیگر دسته بندی های زعفران در چیست؟

سرگل در واقع نوع برش رشته های زعفران است ,در صورتی که رشته های زعفران به طوری بریده و تمیز شوند که فقط قسمت قرمز رنگ آن باقی بماند به آن سرگل می گویند.

تشخیص زعفران اصل از تقلبی چگونه است؟

برای تشخیص اصل بودن زعفران روش های متعددی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. شکل گیاه زعفران، طعم زعفران، آزمایش با جوش شیرین و…

زعفران مارکت کیفیت زعفران های خودش را چگونه تضمین میدهد؟

زعفران مارکت از معتبرترین مراکز فروش زعفران با تضمین کیفیت می باشد. آزمایشگاه زعفران مارکت در سطوح مختلف آزمایش های میکروبی، رنگ دهی یا کروسین، سافرانال (بو)، پیکروکروسین (طعم) و ابعادی را روی زعفران نمونه انجام می دهد.  خریداران عمده زعفران که قصد خرید کیلویی زعفران را دارند میتوانند زعفران مورد نیاز خود را به صورت تضمین شده و همراه آنالیز آزمایشگاهی از شرکت ما خریداری کنند.

از هر کیلو گل زعفران چند مثقال زعفران بدست می آید؟

هر کیلوگرم برداشت زعفران حدود ۲۷۰۰ – ۲۰۰۰ عدد گل دارد هر کیلوگرم بین ۳٫۷ – ۲٫۷ مثقال (۱۶٫۳۷ – ۱۲٫۵۵ گرم) یا بطور متوسط سه مثقال زعفران می دهد.

زعفران نگین سوپر چیست؟

در این نوع زعفران رشته های کلاله داخل هم کلاف می شوند و لذا حجم بیشتری را به خود اختصاص می دهند.به همین دلیل این نوع زعفران نسبت به سایر انواع از پسند بیشتری برخوردار است و در نتیجه قیمت بیشتری دارد.اکولوژی منطقه کاشت ، داشت (آبیاری و کود) و برداشت مناسب،روش خشک کردن در تهیه زعفران نگین سوپر از عوامل اساسی و تعیین کننده است.